NATURE AQUARIUM NOTES#5 Ārēja filtra efektīva izmantošana

 

Super Jet Filter – ārējais filtrs, speciāli izstrādāts priekš Nature Aquarium sistēmām. Apveltīts ar atšķirīgām iespējām, kuras nav citos ārējos filtros – viņa vienkārša konstrukcijai no nerūsējošā tērauda un izcila filtra ilgmūžība.

ADA_Super_Jet_Filter

Zemāk, mēs atbildēsim uz īpaši biežiem jautājumiem par filtrāciju Dabas Akvārijā ar ADA Super Jet pielietojumu.

Modeļi ES-150, ES-300 and ES-600 aprīkoti ar pildvielām ADA Bio Cube un antracīts (maisiņā). Ar šo divu pildvielu pielietojums akvārija palaišanas sākumu stadijā novērš piemaisījumus ūdenī un citus organiskus savienojumus, kā arī palīdz uzstādīt bioloģisku filtrāciju maksimāli īsā periodā.

Ir arī trūkums dotajā pildvielu kombinācijā, kaut arī, tie ir ideāli iesācējam, palaižot akvāriju 60cm garumā. Antracītam ir ļoti sīks izmērs un filtrs ļoti ātri piesārņojas, izmantojot doto pildvielu ilgstošā laika periodā. Stabilam filtrācijas līmenim uz ilgstošo laika periodu, rekomendē pakāpeniski aizstāt antracītu un Bio Cube uz ADA Bio Rio, apmēram pēc viena mēneša pēc akvārija palaišanas, kad ūdens parametri stabilizējas.
Filtrs ES600EX un vecākie modeļi Super Jet komplektējas ar Bio Rio M vai L, attiecīgi nav nepieciešamības aizstāt šīs pildvielas.

Jautājums : Pēc filtra apkalpošanas, ūdens akvārijā kļuva duļķains. Kā man atgūt labu ūdens kvalitāti?

Atbilde : Filtrējošo baktēriju milzīgais daudzums, ir kolonizējami uz filtrējošo materiālu līmeņa, piemēram kā Bio Rio. Šīs baktērijas pārstrādā organiskas vielas, amoniju un citas atliekas.
Atliekas, kas izveidojas sabrukuma rezultātā iekrājas filtrējošajā materiālā, kas atved ar laiku pie ūdens straumes samazināšanas un filtra ražotspējas pazemināšanai.

Tādēļ, lai atgūt sākotnēju ražotspēju, nepieciešams periodiski attīrīt filtru pildvielas. Lai to izdarītu, ielejiet nedaudz ūdens no akvārija spainī un drusciņ skalojiet viņā pildvielu. To pietiek ar filtrējošā materiāla attīrīšanai. Ja Jūs skalojat pārāk spēcīgi vai izmantojat ūdensvadu ūdeni – filtrējošās baktērijas var būt aizskaloti vai aiziet bojā no atlikuma hlora ūdensvadu ūdenī. Visticamāk, pa šiem cēloņiem, Jūs varat novērot duļķainu ūdens uzreiz pēc pildvielu attīrīšanas.

Ja tāda problēma radās, nepieciešams pagaidīt no dažām nedēļām līdz mēnesim, kamēr filtrējošo baktēriju kolonija atjaunosies uz pildvielām. Ja Jūs gribat šo procesu paātrināt, mēs rekomendējam ražot pastāvīgu aerāciju nakts laikā un pielikt Green Bacter, ūdenī, šis līdzeklis sekmē skaitliska filtrējošo baktēriju augšanu akvārijā.

ADA Green Bacter
Green Bacter šķidra piedeva no organiskām skābēm, kura piešķir barošanu filtrējošajām baktērijām un sekmē to savairošanu. Pielieciet Green Bacter nepieciešamu daudzumu ūdenī ikdienā, līdz ūdens kvalitātes atgūšanai tās sākotnējā stāvoklī.

Jautājums: Es redzu gaisa burbulīšus atkopjoši no filtra ūdenī. Kā es varu pilnībā aizdabūt gaisu no filtrācijas sistēmas?

Atbilde : Vienmēr pēc apkalpošanas, gaiss nonāk filtrā un sajūk ar ūdeni. Situāciju var uzlabot pagāžot filtru no vienas puses uz otru, tādēļ, lai gaiss iznāktu, bet filtrējošā pildviela pilnībā ienāca kontaktā ar ūdeni.

ADA inflow pipe

Nav ieteicams uzstādīt sūkļus vai jebkādus citus objektus uz filtra ieeju, kuri var palielināt slodzi uz filtra pompu.
Aizdabūjiet augu lapiņas no filtra ieeju, ja tie tur iesprūda.

Jautājums: vai pietiek izmantot tikai Bio Rio pildvielas ārējam filtram??

Atbilde : Bio Rio īsteno mehānisku un bioloģisku filtrāciju. Ja filtrējošās baktērijas strādā adekvāti, tad pietiek izmantot tikai Bio Rio.

ADA Bio Rio

Tomēr, ja tiek izmantots jaunais Bio Rio (netiek agrāk izmantots citā akvārijā un neizmitināts ar baktērijām) uz viņa nepietiekami filtrējošo baktēriju, vai ja filtrējošās baktērijas nestrādā adekvāti, skābekļa deficīta izmeklēšanā, rekomendē pagaidu izmantot ADA NA Carbon..

ADA NA Carbon

NA Carbon — augstražīga aktivēta ogle, kura efektīvi novērš piemaisījumus un organiskas vielas, kas izsauc ūdens piesārņojumu. Šis produkts, tāpat efektīvs ūdens dzeltenuma noraidīšanai.

Pirms pielietojuma, noskalojiet NA Carbon maisā ar ūdeni un novietosiet filtra virsdaļā. Iepriekšējs NA Carbon tika apstrādāts ar skābi. Neiespaido ūdens Ph, atšķirībā no aktivētās ogles parastajām ainām

ADA NA Carbon_2